Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Za nablýskanými veterány do Kutné Hory

1. srpna 2017 - zdroj tisková zpráva

Za nablýskanými veterány a skvělou zábavou do Kutné Hory - již podeváté

Nádherné automobilové veterány vyrobené do roku 1942 můžete v srpnu obdivovat v Kutné Hoře

V kouzelných kulisách středověkého města Kutná Hora se o víkendu 19. - 20. srpna odehraje IX. Veteran Rallye Kutná Hora 2017 a Srpnové hodování.

Samotné město i okolní obce se již tradičně zaplní předposlední prázdninový víkend nádhernými vozy vyrobenými do roku 1940 a jejich posádkami oblečenými do dobových kostýmů. Záštitu nad rallye převzal generální ředitel Národního technického muzea pan Karel Ksandr.

Měření sil do vrchu Kaňk

Jedním z taháků celého víkendu je tradiční sobotní a nedělní závod do vrchu Kaňk. Každý rok měří své síly několik desítek naleštěných krasavců. Protože jsou auta výkonově naprosto rozdílná, nevítězí nejrychlejší účastník. Jedná o tzv. jízdu pravidelnosti, v níž se snaží závodníci zajet všechna kola ve stejném čase. Každý den se pojedou dvě jízdy a porovnány budou všechny čtyři časy. Vítězí ten, jehož časy se nejvíce blíží prvnímu zajetému.

Spanilá jízda po okolí Kutné Hory

Krásou starých strojů i výpravných kostýmů se mohou pokochat i obyvatelé obcí v blízkosti Kutné Hory, protože ani letos nebude chybět „spanilá jízda“. Majitelé historických vozidel v sobotu pravidelně vyjíždějí po okolí města a při této příležitosti navštíví některé zajímavé místo. Tentokrát povede jejich cesta do půvabného města Kouřimi s množstvím jedinečných historických památek.

Hvězdný program roztančí Palackého náměstí

IX. Veteran Rallye Kutná Hora 2017 a Srpnové hodování přinášejí zábavu pro celou rodinu po celý víkend. Pověstná jsou vystoupení populárních kapel a zpěváků. Letos přijaly pozvání skupiny a interpreti jako Sto zvířat, Hudba Praha, Slapdash, Fast Food Orchestra, My3.avi, Jamaron nebo Jay Delver. Nebudou chybět ani oblíbené soutěže, ochutnávky kvalitních potravin a nápojů značek kvality KLASA nebo kuchařská show. Sobotní oblohu večer osvítí velkolepý ohňostroj.

Více informací o Srpnovém hodování, závodu a doprovodném programu naleznete na http://www.veterani-kh.cz a na https://www.facebook.com/IntVeteranRallye/.

Fotogalerie:

Za nablýskanými veterány do Kutné Hory:


 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum