Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Škoda Favorit

V listopadu roku 1989 se začal prodávat nový osobní automobil Škoda Favorit z AZNP Mladá Boleslav. Ceníková cena byla 84.600 Kčs.

Škoda Favorit - osobní automobil nižší střední třídy, vyráběný automobilkou Škoda Auto od roku 1988 do roku 1995. Automobil byl poprvé představen v roce 1987 na strojírenském veletrhu v Brně, během výroby prošel dvakrát modernizací. Byl k dispozici v několika stupních výbavy a také v několika limitovaných verzích.

Škoda favorit - dobové foto

Favorit byl základním typem, kromě řady nerealizovaných prototypů, bylo odvozeno i několik úspěšných variant: odvozené kombi se jmenovalo Škoda Forman, užitkové verze nesly označení Škoda Favorit Praktik, Škoda Forman Praktik, Škoda Pick-up a Škoda Forman Plus. Společnost Metalex vyráběla odvozený kabriolet MTX Roadster a užitkový MTX Pick-up D. C. určený pro export. Na základě Favoritu se vyráběly také elektromobily Škoda Eltra 151.

Škoda favorit - dobové foto

Pro tuzemský automobilový průmysl znamenal Favorit velký krok vpřed. Stal se druhým automobilem s předním náhonem (po Ladě Samaře) v bývalých zemích východního bloku, který nebyl licencí zahraničního modelu a který se svými jízdními a užitnými vlastnostmi mohl poměřovat se západoevropskými vozidly, zájem o něj tedy od počátku překonával výrobní kapacity. Automobil získal řadu úspěchů ve sportu, zejména v rallye.

Zdroj a více informací: Škoda Favorit - Wikipedie

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum