Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Pět veteránů ŠKODA na rallye Hamburg-Berlin Klassik

24. srpna 2016 - zdroj: tisková zpráva ŠKODA AUTO

Pět veteránů značky ŠKODA nastoupí na start rallye Hamburg–Berlin Klassik. ŠKODA na start ‚Rallye Severu’ nastoupí již posedmé. Pojízdné rarity: od legendárního modelu ŠKODA 440 SPARTAK z roku 1957 až po závodní vůz ŠKODA 130 RS. Třídenní rallye provede 180 posádek po malebných silnicích z Hamburgu až do německého hlavního města.

Účast vozů značky ŠKODA na rallye HamburgBerlin-Klassik má již určitou tradici. Veterány značky ŠKODA na renomované ‚Rallye Severu’ startovaly už posedmé. Diváci 9. ročníku rallye Hamburg-Berlin Klassik se mohou v letošním roce těšit celkem na pět historických vozů značky ŠKODA. Veterány z Mladé Boleslavi jsou důkazem pestré historie modelů značky ŠKODA, jejich paleta sahá od známého modelu ŠKODA 440 SPARTAK z roku 1957 až po závodní speciál ŠKODA 130 RS z roku 1976.

„Účast na této fascinující veteránské jízdě je pro značku ŠKODA nepsanou povinností“, říká Andrea Frydlová, vedoucí ŠKODA Muzea. „Značka ŠKODA je v letošním ročníku zastoupena pěti pojízdnými raritami. V minulém roce jsme v soutěži Hamburg-BerlinKlassik ovládli kategorii poválečných vozů. I letos mají naše vozy šanci na úspěch“, dodává Andrea Frydlová s přesvědčením.

‚Rallye Severu’ je považována za jednu z nejkrásnějších soutěží oldtimerů i youngtimerů v Německu. Trasa 9. ročník soutěže Hamburg-Berlin-Klassik, konaného v době od 25. do 27. srpna, povede po překrásných silnicích z hanzovního města až do německé metropole. Tuto cestu si bude užívat startovní pole, čítající 180 vozů. Tato jízda pravidelnosti a spolehlivosti se vyznačuje trasami, zasazenými do krásné krajiny, napínavými měřenými úseky a bohatým doprovodným programem.

ŠKODA 440 potvrzuje i dnes svou odolnost a robustní techniku - ani dlouhé a náročné veteránské závody jí nedělají problémy

Nejstarším modelem značky ŠKODA na startu soutěže Hamburg-Berlin-Klassik je vůz ŠKODA 440 SPARTAK z roku 1957. Pod kapotou tohoto výrazného historického vozu pracuje motor o výkonu 40 koňských sil a objemu 1089 cm3 . Součástí flotily týmu ŠKODA Classic na letošním ročníku této veteránské soutěže je také jen o rok mladší vůz stejného typu, pečlivě zrestaurovaný německým majitelem.

Jen málokterý jiný vůz si umí získat publikum tak, jako elegantní kabriolet ŠKODA Felicia. Exemplář ze sbírky ŠKODA Muzea byl vyroben v roce 1961. Protože tento veterán váží pouhých 930 kg, jezdí i s motorem o výkonu 50 koňských sil dostatečně rychle.

Jen málokterý jiný vůz si umí získat publikum tak, jako elegantní kabriolet ŠKODA Felicia

Také sportovně střižené kupé ŠKODA 110 R je aktuálně v kurzu a každý zajímavý exemplář spolehlivě přitahuje pozornost sběratelů. Automobil, který je součástí startovního pole, pochází z roku 1978 a jeho motor o zdvihovém objemu 1107 cm3 dosahuje výkonu 52 koní.

Emoce s krystalicky čisté formě přináší také legendární závodní vůz ŠKODA 130 RS z roku 1976. Za jeho volant usedne sedminásobný rallyeový mistr Německa Matthias Kahle. Díky vítězství v mistrovství Evropy cestovních vozů v roce 1981 a vítězství ve své třídě v Rallye Monte Carlo v roce 1977 je ‘Porsche Východu’ skvělým reprezentantem 115tileté historie značky ŠKODA na poli motoristického sportu a jedním z fascinujících závodních vozů své třídy.

Startovní výstřel rallye zazní před jedinečnou kulisou aukční haly hamburského rybího trhu. První vůz najede na startovací rampu ve čtvrtek 25. srpna v pravé poledne. Páteční celodenní etapa provede posádky regionem kolem meklenburského jezera Fleesensee, odkud se také bude startovat do sobotní závěrečné etapy, jež přivede účastníky do Berlína.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum