Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Czech Drive

22. dubna 2017 - zdroj tisková zpráva

Ve Zlíně se chystá jaro s vůní benzínu!

ZLÍN - Premiérový ročník výstavy automobilů a motocyklů pod názvem CZECH DRIVE proběhne v sobotu 29. dubna. Motoristický svátek pod taktovkou organizátorů z Barum Czech Rally Zlín se uskuteční v centru Zlína, příznivci motorismu uvidí nablýskané automobily a motocykly na náměstí Míru před radnicí a v parku Svobody u zlínského zámku.

Připraveny jsou ukázky záchranných složek, prezentace automobilek, autogramiády, rozhovory se závodníky, dětská zóna a soutěže. Otevírací doba výstavy je od 10:00 do 18:00.

Návštěvníci CZECH DRIVE uvidí na náměstí Míru především ukázky záchranných složek. Na prostranství před radnicí předvedou součinnost části složek integrovaného záchranného systému. Hasiči a záchranáři zdravotnické záchranné služby spolupracují při záchranných pracích u dopravních nehod i mimořádných událostech a ukázky jejich zásahu zhlédne široká veřejnost.

Nejen nejmenší návštěvníci si prohlédnou hasičský vůz, vozidla záchranky, dále hasiči z Prštného předvedou v ukázkách společně se záchranáři zdravotnické záchranné služby a členy Autoklub sport rescue zásah u dopravní nehody, stříhání vraku nebo vyprošťování z trenažérů. Podstatná část plochy na náměstí bude vymezena pro dopravní hřiště BESIPU v rámci dopravní výchovy pro děti.

Plocha v parku Svobody kolem zlínského zámku čítá celkem 107 výstavních ploch, které doplňuje ještě devět postů menšího rozměru. K největším tahákům jednodenní výstavy budou patřit nablýskané rallyové speciály, návštěvníci se pokochají pohledem na vůz Mitsubishi Lancer EVO VI, se kterým brázdil tratě rychlostních zkoušek čtyřnásobný mistr světa Tommi Mäkinen nebo vůz Ford Escort Cosworth italského jezdce Miki Biasona. Ke zhlédnutí budou rovněž současné soutěžní speciály kategorie R5 Škoda Fabia nebo Ford Fiesta. Diváci uvidí rovněž vůz specifikace WRC v podobě Škody Octavia. Chybět nebudou ani veteránské vozy rally jako například Škoda 130 RS, VAZ 21011, Mercedes-Benz 500 SLC a další. Návštěvníci výstavy uvidí řadu nablýskaných miláčků, vedle nových současných vozidel i veteránské a historické skvosty.

Podstatnou část expozice budou tvořit motocykly, a to jak současné tak i historické. Ve spolupráci s Autoklubem Březolupy se podařilo zajistit plochodrážní motorky, dále silniční i motokrosové motocykly a dokonce i sajdkáru. Fandové si prohlédnou i minibiky. Během celého sobotního dne jsou připraveny prezentace automobilek, rozhovory se závodníky a autogramiády. V prostorách zámku můžete navštívit výstavu Barum Czech Rally Zlín, která mapuje dosavadní historii odjetých ročníků proslulé soutěže. V zámecké restauraci můžete zhlédnout výstavu fotografa Ivo Nováka z prostředí rally.

Více informací na www.czechdrive.com.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum